Jihlavské listy

Řidič Vysočiny 2017: poprvé motorky a sníh, kroupy i sluníčko


První i třetí místo obsadily posádky ze Žďárska. Poprvé se jela kategorie motocyklů.

„Když jsem viděl, jaké se k nám blíží počasí, měl jsem z toho trošičku strach,“ přiznal policista plk. Bohuslav Musil, který měl tentokrát na starosti vytyčení tratě. A dodal: „Probouzel jsem se s volantem vruce.“
Počasí závodníkům vskutku připravilo nebývalý zážitek: start byl na sněhu na Křemešníku, kam musely vyjet i motorky, na trati některé účastníky zastihly kroupy, jinak vysvitlo i sluníčko.

Jak Musil dodal kletošní novince – kategorii motocyklů: Byla velká odvaha vůbec sjet z Křemešníku dolů. To se však naštěstí všem vpořádku podařilo. Další trať i disciplíny, jakkoliv byly obměněné, skýtaly již jen pěkné okamžiky.

Počasí vlastně zasáhlo do soutěže i jinak: zpřihlášených 80 posádek jich na start dorazilo jen 62 a do cíle 60 - dvě posádky někde zabloudily.

Motorkářů jelo pět, a jak soutěžící, tak i organizátoři doufají, že jich příště bude víc.

Letitý účastník Vladimír Roupec zTelče se synem Tomášem tentokrát přesedlali zauta na motorky. Otec Vladimír pak motorky vyhrál. „Nejtěžší bylo vyjet na Křemešník, a sjet zněho,“ naznal, když po závodě hodnotil obtížnost všech úkolů. (Rozhovor sním jsme přinesli vúterním vydání JL.)
Trať vkrásné Vysočině nemůže nikoho zklamat: Křemešník – Rohozná – Batelov – Opatov – Kněžice… až na komárovické letiště, a do cíle, který je nedaleko Třeště. Do policejního areálu vlesích se muselo projet bahnem, což někteří kritizovali. Většina však chápala, že za počasí pořadatelé nemohou.

Na trati byly tři tajné kontroly. Dvě na rychlost, jedna na sledování, zda jste blikali na jedné křižovatce, i když jste jeli po hlavní silnici. Právě zde se získávalo nejvíce „malusů“, tedy trestných bodů.

Jako každoročně byla výborně připravená disciplína zdravovědy, kde soutěžící při fingované nehodě třídili zraněné podle závažnosti poranění.

Spořadím jistě zamíchaly i tři stanoviště na komárovickém letišti. Jízda zručnosti tentokrát vypadala trošku jinak. Řidiči ve vymezeném prostoru vykružovali osmičku, a ne každé auto se do ní vešlo. Muselo pak couvat a ztratilo drahocenné vteřiny.

Rychlostní slalom je ozdobou každého zročníků, a není snad nikdo, kdo by si jej neužil. Stejně jako běh strojúhelníkem, ačkoliv zde jedna ze soutěžících upadla a odřela se. „Nic jsem si nezlomila, jen odřela kolena a ruce. Na soutěž jsem ale kvůli tomu nezanevřela, příští rok pojedem zas,“ sdělila Alena Součková z Jihlavy.

Mnohé však zaskočila disciplína Přeprava osob – úkolem posádky bylo usadit tři imaginární děti do vozidla a vybrat jim správné sedačky. Zde se sbíralo hodně malusů.

Trať nakonec nejlépe projela posádka ze Žďárska: Michal Preisler a Jiří Kafka, která zvítězila před druhými Petrem Boháčkem a Ondřejem Lukáčem zKozlova a porazila i loňské vítěze, Davida Krčála a Veroniku Štouračovou ze Žďáru nad Sázavou.

Pochvalu si zaslouží i jediná dámská posádka: Adéla Urbancová zUhřínovic, které dělala navigátorku Soňa Pecháčková zJihlavy. Skončily na celkovém výborném 25. místě.

Na video se můžete podívat ZDE
Fotogalerie ZDE.


Výsledkové listiny

Podívejte se, jak jste Vy nebo Vaši známí dopadli v soutěži Řidič Vysočiny 2017!


Výsledková listina auta.pdf
  Výsledková listina auta.pdf  
Výsledková listina motocykly.pdf
  Výsledková listina motocykly.pdf  
obrazek138pomocny


10. 05. 2017
Řidič Vysočiny 2017
Více »
30. 04. 2016
Řidič Vysočiny 2016
Více »
25. 04. 2015
Řidič Vysočiny 2015
Více »
26. 04. 2014
Řidič Vysočiny 2014
Více »
27. 04. 2013
Řidič Vysočiny 2013
Více »
28. 04. 2012
Řidič Vysočiny 2012
Více »
30. 04. 2011
Řidič Vysočiny 2011
Více »
24. 04. 2010
Řidič Vysočiny 2010
Více »
25. 04. 2009
Řidič Vysočiny 2009
Více »
26. 04. 2008
Řidič Vysočiny 2008
Více »
28. 04. 2007
Řidič Vysočiny 2007
Více »
22. 04. 2006
Řidič Vysočiny 2006
Více »
23. 04. 2005
Řidič Vysočiny 2005
Více »

Jak se Vám líbilo

21-05-2017

S Jihlavskými listy za pohádkou: Pec nám spadla

Hudební loutková pohádka se spoustou známých dětských písniček, které si při doprovodu harmoniky mohou děti i dospělí zazpívat a trochu i zahrát. Diváci se mohou těšit na krásné loutky a také je čeká několik pohádkových překvapení…

Místo konání: JIHLAVA - Kino Dukla, Jana Masaryka 20, Jihlava
Více »Cena od: 60 Kč
12-03-2017

S Jihlavskými listy za pohádkou: Jaro s Kamarády

V pohádce o hodinách s jednou ručičkou přivolají Křemílek s Vochomůrkou jaro, a s ním i Velikonoce. Dozvíte se o jarních zvycích. V poetické pohádce o víle Květunce zase vyjde najevo, proč velikonoční zajíci nosí vajíčka. Nechybí ani informace o Velkém pátku a oslavách vzkříšení, se závěrečným apelem na nejcennější lidskou vlastnost – vzájemnou lásku…

Místo konání: JIHLAVA - Kino Dukla, Jana Masaryka 20, Jihlava
Více »Cena od: 60 Kč
05-03-2017

S Jihlavskými listy za pohádkou: Dlouhý, široký a bystrozraký

 Tradiční česká pohádka vděčným dílem pro malé diváky. Petrpaslíkovo divadlo tuto pohádku pojímá skrze loutkový fond, který napříč tradičním příběhem vstupuje až do řad publika a rozehrává ho. Všichni samozřejmě věří našim třem, tedy čtyřem přátelům, že i po více jak sto letech vysvobodí opět princeznu ze spárů černokněžníka ze Železného zámku.

Místo konání: JIHLAVA - Kino Dukla, Jana Masaryka 20, Jihlava
Více »Cena od: 60 Kč

ZA POHÁDKOU S JIHLAVSKÝMI LISTY
PRAVIDELNÉ FOTOSOUTĚŽE JIHLAVSKÝCH LISTŮ
SPORTOVEC
JIHLAVSKA
SPORTOVEC KRAJE VYSOČINA
Jihlavské listy pořádají pohádky ve velkém sále Reform kina Dukla Jihlava
Více informací najdete na www.jihlavske-listy.cz

Jihlavské listy pro Vás chystají řadu zajímavých fotousoutěží. Hlasování probíhá na našich webových stránkách www.jihlavske-listy.cz

Jihlavské listy ve spolupráci se Statutárním městem Jihlava a DDM vyhlašují XII. ročník soutěže "Sportovec Jihlavska 2011".
Vyhlášení nejlepších sportovců Kraje Vysočina, jejímiž vyhlašovateli jsou Jihlavské listy a Kraj Vysočina. Během slavnostního galavečera jsou vyhlašovány výsledky čtenářské ankety a odborných ocenění.
Více » Více » Více » Více »
© 2007 Parolaart s.r.o. edited by N.E.S.P.I